Liderzy na rynku
wyznaczamy standardy jakości
E: biuro@linie.pl
T: 601 304 306

Strona główna > Oferta > Oznakowanie dróg

Oznakowanie poziome - malowanie grubowarstwowe

Poza tworzeniem oznaczeń magazynowych, fabrycznych, sportowych i parkingowych oferujemy klientom profesjonalne malowanie oznakowania poziomego. Do tego celu stosujemy specjalne urządzenia przystosowane do tworzenia oznaczeń graficznych na drogach. Malowarki pochodzące od firmy WAGNE, czyli światowego lidera produkcji sprzętu do malowania pasów, charakteryzują się wysoką skutecznością i umożliwiają nam szybką realizację prac przy zachowaniu wysokiego stopnia dokładności. Malowanie pasów, oznaczenie ścieżek rowerowych czy miejsc dla niepełnosprawnych nierozerwalnie wiąże się z oznakowaniem pionowym, dlatego nasza oferta obejmuje również montaż znaków i tablic drogowych.

Technologie oznakowania poziomego

W przypadku oznakowania dróg i ulic stosujemy oznakowanie cienkowarstwowe - przy użyciu specjalistycznych farb drogowych oraz grubowarstwowe chemoutwardzalne, wykonywane w postaci struktury (maszynowo) lub na gładko. Oznakowanie poziome cienkowarstwowe ma grubość od 0,3 do 0,8 mm, a grubowarstwowe od 0,9 do nawet 3,5 mm. Elementy odblaskowe z kolei mogą mieć grubość do 25 mm. Do malowania cienkowarstwowego oznakowania poziomego używa się farb rozpuszczalnikowych, wodorozcieńczalnych i chemoutwardzalnych. Do malowania grubowarstwowego stosowane są natomiast masy chemoutwardzalne i termoplastyczne, a także materiały prefabrykowane. Oznakowanie poziome musi być doskonale widoczne, odporne na działanie warunków atmosferycznych i wykonane zgodnie z obowiązującymi normami. Niezbędne do tego są wiedza, precyzja oraz specjalistyczne narzędzia. W naszej firmie dysponujemy doświadczonym i wykwalifikowanym zespołem pracowników korzystających na co dzień z zaawansowanego zaplecza technicznego, dzięki czemu możemy zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Malowanie oznakowania poziomego to nasza specjalność.

Oznakowanie poziome grubowarstwowe - przeznaczenie

Oznakowanie poziome grubowarstwowe wyróżnia duża trwałość, doskonała widoczność oraz odporność na ścieranie. Stosuje się je zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu i strefach użytkowanych przez ciężkie pojazdy. Malowanie oznaczeń poziomych w technologii grubowarstwowej ma miejsce na lotniskach, parkingach, wszystkich rodzajach dróg na placach, a także na innych nawierzchniach wykonanych z betonu cementowanego lub mających bitumiczną warstwę ścieralną. Oznakowanie poziome grubowarstwowe stosuje się do wykonania linii krawędziowych, segregacyjnych, bezwzględnego i warunkowego zatrzymania, a także do wyznaczenia przejścia dla pieszych. Na autostradach i drogach ekspresowych zastosowanie znajduje oznakowanie grubowarstwowe strukturalne, które, dzięki funkcji akustycznej, ostrzega kierowcę pojazdu przed zjechaniem z pasa ruchu. Na trwałość wykonanego oznakowania wpływ ma kilka czynników. Jednym z nich jest odpowiednie przygotowanie podłoża, a w tym usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Oznakowanie poziome należy wykonywać również w odpowiednich warunkach atmosferycznych - istotna jest temperatura i wilgotność powietrza.

Dlaczego oznakowanie poziome jest ważne?

Oznakowanie poziome i pionowe dróg stosuje się w celu organizacji ruchu drogowego – ma być on sprawny, funkcjonalny, zapewniać odpowiednią przepustowość pojazdów na drodze i zmniejszać ryzyko wystąpienia kolizji. Zastosowanie graficznych form malowanych na podłożach ma przyczynić się również do poprawy bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych. Oznakowanie poziome znajduje zastosowanie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, do których zalicza się między innymi skrzyżowania, odcinki dróg o wzmożonym ruchu, trasy, na których odnotowuje się zwiększoną liczbę wypadków, przejazdy kolejowe i tramwajowe, przejścia dla pieszych, tunele czy przejazdy dla rowerzystów. Umieszczane jest na nawierzchni jezdni w postaci linii krawędziowych i segregacyjnych, ciągłych i przerywanych, pojedynczych lub podwójnych, strzałek wskazujących kierunek ruchu, symboli, napisów i innych elementów wyznaczających określone obszary na nawierzchni.

Choć z roku na rok statystyki policyjne wskazują, że liczba śmiertelnych wypadków drogowych się zmniejsza, to jednak na tle Unii Europejskiej nasz kraj wciąż wypada nie najlepiej. Dlatego ważne jest, aby system znaków drogowych pozostawał widoczny. Dotyczy to w równej mierze oznakowań pionowych i poziomych. Wybierając nasze usługi w zakresie malowania oznaczeń poziomych, zyskujesz pewność solidnego wykonania z użyciem innowacyjnych technik aplikacji i wysokiej klasy farb, co daje gwarancję wieloletniej trwałości.

Realizując nasze prace, wykorzystujemy różne rodzaje oznakowań poziomych. Metodę nakładania farby dobieramy zależnie od rodzaju podłoża oraz preferencji klienta. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

oznakowanie dróg i ulic

rodzaje oznakowań

oznakowanie poziome

linie malowane napowierzchniowe

czytaj więcej

realizacje

oznakowanie poziome oznakowanie poziome
Opinie o Linie.pl
5,0
Opinie: 34
Patryk Patryk tydzień temu
Firma godna polecenia. Profesjonalizm od A do Z. Bardzo dobra obsługa i kontakt z klientem na każdym etapie zlecenia. Brygada wykonująca prace posiada ogromne doświadczenie i wiedzę w temacie, którą chętnie się dzielą. Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania.
Sylwester Sylwester 3 miesiące temu
Polecam usługę malowania linii na hali produkcyjnej. 720mb, dwie różne powierzchnie- żywica i zacierany utwardzany beton. Profesjonalne doradztwo techniczne, fachowa wiedza i koordynacja pracy Pana Piotra. Sześcioosobowa ekipa Pana Jacka starannie i sprawnie wykonała pracę. Czyściutko, dokładnie, dobrze wykonana robota. Polecam
Dawid Wanke 2 miesiące temu
Bardzo rzetelna i profesjonalna firma. Prace wykonane solidnie i co najwazniejsze terminowo. Szczerze polecam.
Marta Mech 5 miesięcy temu
Z usług firmy korzystaliśmy po raz pierwszy. Robiliśmy szeroki, gruntowny przegląd firm pod wykonanie dość skomplikowanego i nietypowego wymalowania hali magazynowej i po odrzuceniu 4 innych ofert wybraliśmy tę firmę. Był to niewątpliwie bardzo dobry wybór. Pełen profesjonalizm, znajomość tematu, dobra komunikacja, przyjazna atmosfera, zaufanie, dobre doradzanie, zadowolenie użytkowników. Dodatkowo konkurencyjne ceny. Prowadzenie projektu z tą firmą to tylko i wyłącznie przyjemność. Z pewnością będziemy polecać i skorzystamy w przyszłości.
Pawel Dobosz 2 tygodnie temu
Firma jest po prostu niesamowita. Polecam z całego serca.
Mariusz Gwiaździński 7 miesięcy temu
Współpraca z firmą od kilku lat. Pełen profesjonalizm, zaangażowanie i szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolony. Polecam w 100%.
Biuro Celtron 6 miesięcy temu
Szybko, fachowo i rzetelnie, bardzo polecamy usługi firmy. 100% zadowolenia. Pozdrawiamy
SŁAWOMIR KRASNOWSKI 8 miesięcy temu
Bardzo kompetentna i rzetelna ekipa. Zdecydowanie polecam jako partnera godnego zaufania
Opinie Google