Oznakowanie poziome grubowarstwowe - Malowanie oznaczeń poziomych | linie.pl
Liderzy na rynku
wyznaczamy standardy jakości
E: biuro@linie.pl
T: 601 304 306

Strona główna > Oferta > Oznakowanie poziome

Oznakowanie poziome - malowanie oznaczeń poziomych

MalowanieLinii.pl to firma, która wykonuje profesjonalne malowanie oznakowania poziomego w obiektach przemysłowych i parkingach. Prace wykonywane są z użyciem profesjonalnych urządzeń dedykowanych do wykonywania oznakowania poziomego. Malowarki wyprodukowane prze firmę GRACO, czyli światowego lidera produkcji sprzętu do malowania pasów, charakteryzują się wysoką skutecznością i umożliwiają nam szybką realizację prac przy zachowaniu wysokiego stopnia dokładności. Od wielu lat wykonujemy oznakowanie poziome parkingów, hal magazynowych, fabrycznych, centrów logistycznych i sportowych. Wiele z tych działań nierozerwalnie wiąże się z oznakowaniem poziomych, dlatego nasza oferta obejmuje również montaż znaków i tablic drogowych.

Oznakowanie poziome – czym jest?

Oznakowanie poziome to wszelkiego rodzaju znaki drogowe umieszczone na poziomej nawierzchni: asfalt, kostka brukowa, beton lub inny. Najpopularniejsze jest malowanie pasów drogowych, jednak pojęcie to obejmuje o wiele szersze spektrum wykonywanych prac do których możemy również zaliczyć:

Oznakowanie poziome może przyjmować postać linii, napisów, strzałek, piktogramów, znaków BHP lub innych symboli wg. indywidualnych życzeń Klientów. Malowanie znaków poziomych ma na celu nie tylko spełnienie obowiązujących w halach i zakładach norm i przepisów BHP, ale także bezpieczeństwo pracowników i usprawnienie procesu przemieszczania się po obiektach pojazdów transportując ludzi.

Malowanie oznakowania poziomego – oferta MalowanieLinii.pl

Usługi oferowane przez MalowanieLinii.pl obejmują przede wszystkim malowanie znaków poziomych w halach, zakładach, centrach logistycznych, na parkingach czy w garażach. Ogólnie obowiązujące znaki poziome, które wykonuje się w tego typu obiektach, mogą spełniać funkcje segregujące, ostrzegawcze, prowadzące, informujące, nakazujące lub zakazujące. Najczęściej wykonywane zlecenia to:

Nasza firma przy realizacji zleceń stosuje autorskie projekty piktogramów i znaków BHP. Do najczęściej zamawianych przez naszych Klientów należy piktogram pieszego, uwaga wózek, uwaga pieszy, STOP, zakaz przejścia, droga dla pieszych, nieupoważnionym wstęp wzbroniony, ograniczenie prędkości, nakaz noszenia kamizelki, kasku czy droga ewakuacyjna.

Przykłady znaków:

piktogramy - malowanie oznaczeń poziomych

Jak wykonujemy znaki poziome na parkingu, w hali czy zakładzie?

Na podstawie informacji od Klienta lub wizji lokalnej ustalamy oczekiwania Klienta, rodzaj podłoża na którym ma być malowane oznakowanie, możliwy czas wykonywania prac malarskich tak aby ograniczyć do minimum ingerencje w procesy produkcyjne zamawiającego oraz wielu innych czynników dobieramy odpowiednią technikę malowania linii oraz farbę. W naszej codziennej pracy najczęściej stosujemy:

Ponadto wykonujemy oznakowanie antypoślizgowe, które sprawdzi się w miejscach, gdzie występuję prawdopodobieństwo poślizgnięcia się pracownika czy wózka widłowego. Takie oznaczenia najczęściej stosowane są w zakładach produkcyjnych, w których w procesie produkcyjnym stosuje się różnego rodzaju chłodziwa, oleje lub duży ilości wody. Przy wykonywaniu oznakowania antypoślizgowego wykorzystywany jest jako dodatek kwarc suszony ogniowo o odpowiedniej frakcji.

Firma MalowanieLinii.pl do oznakowania poziomego w halach, zakładach, centrach logistycznych i wszystkich innych obiektach zamkniętych stosuje najwyższej jakości farby, które charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie czy zabrudzenia. Na życzenie Klienta możemy użyć profesjonalne w pełni elektryczne malowarki drogowej, gwarantujące wykonanie każdego zlecenia bez hałasu i spalin, co jest szczególnie ważne w przypadku zamkniętych przestrzeni.

malowarka elektryczna malowarka elektryczna - linie.pl

Oznakowanie poziome w magazynach, halach, garażach – wymagania

Wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej są zobowiązane do stosowania się do dyrektywy 92/58/EWG Wskazuje ona na obowiązek przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia oznakowania posadzki w magazynie w przypadku, gdy występują jakiekolwiek zagrożenia, przed którymi nie można ochronić pracowników w żaden inny sposób. W dyrektywie jest m.in. mowa o szkoleniach w zakresie zastosowanych środków bezpieczeństwa, stosowanych kolorach, trasach przejazdu, czy miejscach szczególnie niebezpiecznych. Zgodnie z dyrektywą przyjmuje się, że kolorem czerwonym oznaczone są znaki zakazu czy urządzenia przeciwpożarowe, żółtym – znaki ostrzegawcze, niebieskim – nakazu, zielonym – wyjścia ewakuacyjne. Polskie prawo natomiast reguluje tę kwestię m.in. poprzez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeszcze niedawno w dość przejrzysty sposób wymogi, jakie spełniać musiały ciągi komunikacyjne w centrach logistycznych, były określone w normie PN-M-78010:1968 „Transport wewnętrzny – Drogi i otwory drzwiowe – Wytyczne projektowania”. Obecnie nie jest to już obowiązujący akt prawny i nie trzeba stosować się do podanych tam wytycznych, projektując znaki poziome. Wymiary, które zostały w niej przedstawione dotyczące m.in. minimalnych szerokości dróg przebiegających w obiektach zamkniętych, są jednak nadal wyznacznikiem dla wielu specjalistów projektujących oznakowanie hal i magazynów.

Usuwanie oznakowania poziomego – jakie metody?

Przy realizacji zleceń związanych z malowaniem oznakowania poziomego często spotykamy się z zapytaniami związanymi z usuwaniem starego oznakowania. Najczęstszą przyczyną takich zapytań jest zmiana organizacji ruchy, nowe koncepcje organizacyjne w halach magazynowych czy po prostu doczyszczenie posadzki w obiekcie przemysłowym przed jego opuszczeniem przez najemcę. Często warunkiem rozpoczęcia wyznaczania i malowania nowego oznakowania najpierw należy usunąć stare oznakowanie poziome. Starannie przygotowane podłoże jest konieczne do rozpoczęcia jakichkolwiek dalszych prac. MalowanieLinii.pl również świadczy usługi w zakresie usuwania oznakowania poziomego.

Oznakowanie poziome usuwamy za pomocą trzech metod:

usuwanie oznakowania poziomego

Malowanie oznaczeń poziomych – wymogi prawne

Poziome oznakowanie drogi musi odpowiadać, przedstawionym w przepisach, wymaganiom technicznym. Przede wszystkim materiały, które używane są do nanoszenia znaków na drogi, powinny spełniać określony wskaźnik trwałości oraz stopień widoczności w dzień, a także odblasku w nocy. Ważne są również odpowiednie wielkości, jakie powinny mieć poszczególne znaki poziome. Wymiary są zazwyczaj podawane w odniesieniu do konkretnego znaku lub konkretnej grupy znaków. Na przykład dla znaku P-20 podane są ściśle określone parametry, które uwzględniają różne rodzaje pojazdów.

usuwanie oznakowania poziomego

Malowanie oznaczeń poziomych – dlaczego jest takie ważne?

Oznakowanie poziome dróg w halach, zakładach, centrach logistycznych jest bardzo istotne zarówno dla bezpieczeństwa pracowników, jak i dla samych pracodawców. Wyraźny podział ciągów komunikacyjnych na te, po których mogą poruszać się piesi, a po których ciężkie sprzęty, a także odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych pozwala na bezpieczne poruszanie się pracowników po danym budynku. Z kolei dla pracodawcy odpowiednie oznaczenia poziome w zakładzie oznaczają brak przykrych i czasochłonnych procedur związanych z ewentualnym wypadkiem w miejscu pracy, zapobieganie uszkodzeniu drogiego sprzętu i spowodowanym tym przestojom w pracy. Oprócz bezpieczeństwa pasy na drodze i inne znaki poziome ulokowane w halach, zakładach czy centrach logistycznych to optymalne zaaranżowanie przestrzeni, co bezpośrednio wpływa na funkcjonalność obiektu.

Malowanie oznakowania poziomego. Dlaczego warto powierzyć to MalowanieLinii.pl?

Oznakowanie poziome musi być doskonale widoczne, odporne na działanie różnego rodzaju czynników i upływ czasu, a także wykonane zgodnie z obowiązującymi normami. Niezbędne do tego są wiedza, precyzja oraz specjalistyczne narzędzia. W naszej firmie dysponujemy doświadczonym i wykwalifikowanym zespołem pracowników korzystającym na co dzień z zaawansowanego zaplecza technicznego, dzięki czemu możemy zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Wybierając nasze usługi w zakresie malowania oznaczeń poziomych w halach, zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych, garażach czy na parkingach, zyskujesz pewność solidnego wykonania z użyciem innowacyjnych technik aplikacji i wysokiej klasy farb, co daje gwarancję wieloletniej trwałości. Realizując nasze prace wykorzystujemy różne rodzaje oznakowania poziomego. Metodę nakładania farby dobieramy zależnie od rodzaju podłoża oraz preferencji klienta. Malowanie oznakowania poziomego to nasza specjalność. Przekonaj się o tym, korzystając z naszych usług!

oznakowanie dróg i ulic

rodzaje oznakowań

oznakowanie poziome

linie malowane napowierzchniowe

czytaj więcej

realizacje

oznakowanie poziome oznakowanie poziome