Liderzy na rynku
wyznaczamy standardy jakości

Strona główna > Rodzaje oznakowań

Oznaczenia poziome – Rodzaje

Biorąc pod uwagę różnorodność podłoża, na którym mają być wykonane oznaczenia, jak również oczekiwania naszych Klientów co do trwałości wykonywanych przez nas oznaczeń poziomych, stosujemy różne rodzaje oznakowań poziomych.

Do tworzenia oznakowań poziomych wykorzystujemy technikę malowania natryskowego. Wybór metody nanoszenia linii zależny jest od wielu czynników. Jeśli w obiektach panują niesprzyjające temperatury lub też pasy są narażone na ścieranie mechaniczne lub chemiczne, stosujemy wówczas oznaczenie wgłębne, które jest najtrwalszym sposobem oznaczania podłoża. W innych przypadkach stosujemy mniej inwazyjne dla posadzki oraz znacznie bardziej ekonomiczne metody oznaczania. Niezależnie od wybranego sposobu, prace realizujemy z niezwykłą dokładnością i zachowaniem standardów jakości oraz wymaganych prawnie norom.

Poniżej znajdą Państwo szczegóły techniczne dotyczące różnych rodzajów oznakowań poziomych dostępnych w naszej ofercie:

OZNACZENIA NAPOWIERZCHNIOWE
GRUBOŚĆ 0,2 - 0,3 MM

Powstają przez maszynowe nałożenie dwóch warstw farby (podkład + warstwa właściwa) po ciśnieniem 15 bar na wcześniej doczyszczoną i odtłuszczoną posadzkę betonowa lub żywiczną.

Przy zastosowaniu tej technologii możliwe do użycia rodzaje farb to:

  • farby żywiczne 2-sładnikowe chemoutwardzalne na bazie żywic epoksydowych lub poliuretanowych. Bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Czas utwardzania (schnięcia) od 12 do 24 godzin
  • farba żywiczna rozcieńczalnikowa (lub wodna) drogowa na bazie żywic akrylowych. Czas schnięcia od 20 min do 2 godz.

OZNACZENIA NAPOWIERZCHNIOWE
NA PODŁOŻU ŚRUTOWANYM
GRUBOŚĆ 0,4 - 0,6 MM

Powstają przez maszynowe usunięcie górnej warstwy posadzki betonowej (ok. 200 mikronów) przy pomocy śrutownicy wyposażonej w specjalna głowicę o szerokości 10 cm. W ten sposób w ten sposób usuwane są wszelkie zanieczyszczenia oraz rozwijana jest powierzchnia styku posadzki i farby.

Przy zastosowaniu tej technologii możliwe do użycia rodzaje farb to:

  • farby 2-sładnikowe chemoutwardzalne na bazie żywic epoksydowych lub poliuretanowych. Bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Czas utwardzania (schnięcia) od 12 do 24 godzin.

OZNACZENIA WGŁEBNE
GŁĘBOKOŚĆ 2-3 MM

Powstają przez precyzyjne maszynowe wycięcie przy pomocy tarcz diamentowych w podłożu betonowym bruzdy o szerokości od 5 do 20 cm i głębokości do 3 mm. Tak powstałą bruzdę zalewa się wybarwioną 2-składnikową żywicą epoksydową.

Oznakowanie wgłębne jest praktycznie niezniszczalne.

Oprócz malowania linii i pasów w naszej ofercie mamy także usługi usuwania oznakowań poziomych.

prev

next

Opinie o Linie.pl
5,0
Opinie: 32
Sylwester Sylwester 2 miesiące temu
Polecam usługę malowania linii na hali produkcyjnej. 720mb, dwie różne powierzchnie- żywica i zacierany utwardzany beton. Profesjonalne doradztwo techniczne, fachowa wiedza i koordynacja pracy Pana Piotra. Sześcioosobowa ekipa Pana Jacka starannie i sprawnie wykonała pracę. Czyściutko, dokładnie, dobrze wykonana robota. Polecam
Dawid Wanke miesiąc temu
Bardzo rzetelna i profesjonalna firma. Prace wykonane solidnie i co najwazniejsze terminowo. Szczerze polecam.
Marta Mech 4 miesiące temu
Z usług firmy korzystaliśmy po raz pierwszy. Robiliśmy szeroki, gruntowny przegląd firm pod wykonanie dość skomplikowanego i nietypowego wymalowania hali magazynowej i po odrzuceniu 4 innych ofert wybraliśmy tę firmę. Był to niewątpliwie bardzo dobry wybór. Pełen profesjonalizm, znajomość tematu, dobra komunikacja, przyjazna atmosfera, zaufanie, dobre doradzanie, zadowolenie użytkowników. Dodatkowo konkurencyjne ceny. Prowadzenie projektu z tą firmą to tylko i wyłącznie przyjemność. Z pewnością będziemy polecać i skorzystamy w przyszłości.
Mariusz Gwiaździński 6 miesięcy temu
Współpraca z firmą od kilku lat. Pełen profesjonalizm, zaangażowanie i szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolony. Polecam w 100%.
Biuro Celtron 5 miesięcy temu
Szybko, fachowo i rzetelnie, bardzo polecamy usługi firmy. 100% zadowolenia. Pozdrawiamy
SŁAWOMIR KRASNOWSKI 7 miesięcy temu
Bardzo kompetentna i rzetelna ekipa. Zdecydowanie polecam jako partnera godnego zaufania
Leszek Nalepa 10 miesięcy temu
Świetna organizacja,bardzo słowni ludzie,rewelacyjny kontakt oraz konkurencyjna cena. Tak w skrócie można określić pracę tej firmy. Jestem bardzo zadowolony (Panowie namalowali linie 9 boisk,choć pierwotnie miało być 6).calosc ogarnięta w 10h. Rewelacja
Wojciech Gumulski 11 miesięcy temu
Szybka i sprawna realizacja malowania linii na hali. Profesjonalna ekipa. Polecam. BWI Poland Technologies
Opinie Google