Liderzy na rynku
wyznaczamy standardy jakości

Strona główna > Usuwanie oznakowań

Usuwanie oznakowań poziomych

Dzięki wieloletniej specjalizacji w malowaniu natryskowym oznaczeń w magazynach i na drogach jesteśmy doskonale zaznajomieni z techniką nanoszenia oznaczeń poziomych na różnego rodzaju powierzchniach. Zyskane wiedza i doświadczenie pozwala nam również świadczyć profesjonale usługi w zakresie usuwania oznakowań poziomych.

Usuwanie oznakowań poziomych jest niezbędne, nie tylko w sytuacji, kiedy konieczna jest chociażby zmiana organizacji ruchu w obiektach przemysłowych, ale również, kiedy potrzebne jest odnowienie istniejącego oznakowania. Skuteczne usuwanie starego oznakowania poziomego jest podstawą dobrze przygotowanego podłoża pod malowanie nowych oznaczeń. Stosujemy dwie metody - chemiczną oraz mechaniczną.

mechaniczne

Z posadzki betonowej - jest wykonywane przy pomocy szlifierki diamentowej podłączonej do odkurzacza przemysłowego. Ścierana jest górna warstwa wraz z nieaktualnym oznakowaniem. Tego rodzaju metoda ingeruje w strukturę podłoża.

Z podłoża bitumicznego (drogi, parkingi) – jest wykonywane przy pomocy frezarek spalinowych, które wyposażone w specjalne frezy usuwają od 2 do 3 mm wierzchniej warstwy asfaltu.

chemiczne

Chemiczne usuwanie starego oznakowania poziomego z posadzki betonowej i epoksydowej odbywa się przez nałożenie ręczne lub maszynowe specjalnej substancji mającej na celu rozluźnienie i rozpuszczenie warstwy farby. Metoda ta pozwala na usuwanie linii i oznaczeń BHP bez ingerencji w strukturę posadzki, co jest bardzo ważne w przypadku, gdy obiekt magazynowy jest wynajmowany i podlega rygorystycznym warunkom zdania hali po zakończeniu okresu najmu.

prev

next